Şeytanın İkizi – The Devil’s Double
tarafından 14 Ekim 2011 tarihinde eklendi.
Şeytanın İkizi – The Devil’s Double

Vizyon Tarihi: 14 Ekim 2011
Yönetmen: Lee Tamahori
Senaryo: Latif Yahia, Michael Thomas
Oyuncular: , , , , , , , , , , , , ,
Tür: Aksiyon, Biyografi, Dram
Web Sitesi: thedevilsdoublefilm.com/index2.html
Özet: Film, 1987 Bağdat’ının kanunsuz, taşkın ve şiddet dolu dünyasında tehlike dolu bir macera sunuyor.

Cepheden Saddam Hüseyin’in sarayına çağrılan Iraklı teğmen Latif Yahya (Dominic Cooper), Saddam Hüseyin’in ehlikeyif, sadist, seks, şiddet ve eğlence düşkünü, “Kara Prens” ünvanıyla adı kötüye çıkan oğlu Uday Hüseyin’in (yine Dominic Cooper) “fiday”ı, yani dublörü olması emredilince, kendini ‘kraliyet ailesinin’ üst kademelerinde buluverir…

Kendisinin ve ailesinin hayatının bahis konusu olması üzerine, Latif Uday Hüseyin gibi yürümeyi, konuşmayı ve davranmayı öğrendikçe, önceki kişiliğinden ödün vermek zorundadır. Ama dünyada hiçbir şey Latif’i Kara Prens’in psikopat, uyuşturucu pençesindeki, hızlı arabalar, düşkün kadınlar ve şiddet dolu hayatının dehşetine hazırlayamazdı.

Tek bir yanlış hamlesi bile hayatına mal olacak Latif, Uday Hüseyin’in kendi sırları içinde debelenip duran, şuh metresi Serap’la (Ludivine Sagnier) sahte bir iyi ilişki kurar. Ne var ki, Irak-Kuveyt savaşı patlak verip, Uday’ın yozlaşmış kabadayılık rejimi hepsini mahvetmekle tehdit edince, Latif şeytanın bataklığından kaçmanın ancak olası en büyük bedeli ödemekle mümkün olduğunu anlar.

Fragman